Vietnam – Před cestou a cestou

Strava V Letadle

Všichni mi říkali, že pokud chci napsat nějaké vypravení o Vietnamu, mám to udělat hned. Vzpomínky budou aktuální a člověk nebude muset všechno tahat z paty. Nebyl bych to já, kdybych to zas neodložil a rovnou o tři měsíce. Holt, co se dá dělat. Vzhůru do toho.

Letadlem Do Vietnamu

Můj nejdelší let byl před několika lety na Lanzarote a trval něco kolem 6 hodin. Možná i právě proto jsem si cestu skoro na celý den nedokázal představit. První zastávka z Hradce Králové byla pražské letiště. Chvíli jsme se mrkli na vzlétající letadla, něco snědli a vyřídili palubní lístky. Oba jsme s sebou měli k odbavení dva větší batohy a menší ruční tašku přes rameno. S přestupem v Istanbulu nám batohy odbavili až přímo do Hanoje. Jelikož jsme v nich měli oblečení, léky, boty a ostatní věci na tři týdny, modlil jsem se, aby tam vše dorazilo s námi. Pak už jen nákup jídla na palubu letadla a kontrola před vstupem. Délka letu do Istanbulu je cca 2,5 hodiny.

Istanbulské letiště je obrovské. Má přes 700 bran, za leden – březen skrz něj prošlo přes 45 milionů pasažérů. Najdete tu restaurace, obchody, ubytování, masáže a další služby. Je to takové malé město ve městě. Dokonce je tu mešita, kde se člověk může pomodlit, když to na něj přijde.

Letiste Hanoi

Na dvě hodiny jsme se prošli a pak hledali bránu, co nejdál od šrumu, aby se člověk mohl natáhnout. Čekal nás let kolem 10 hodin do Ho Chi Minh city, kde byla krátká pauza a pak cca 2 hodiny do Hanoje. Let byl s Turkish Airlines, což naprosto můžu doporučit. Skvělý servis, velká letadla, pohodlí, zábava od počítačových her, hudby až po filmy a TV. Jelikož jsem byl stejně utahaný přípravou, dal jsem film a ze zbytku letu nic moc nevím.

Autor: Kuba